Praktické zubní lékařství


Cílem praktického zubního lékařství je v první řadě preventivní péče. Systémem pravidelných kontrol se zavčas odhalí počínající problém, který, pokud je zachycen v časných stádiích, má vždy jednodušší řešení.

V rámci preventivních prohlídek si děláme průběžně rtg snímky, které nám pomohou odhalit skryté kazy a váčky u zubů. Přehledné panoramatické snímky nám pomáhají mimo jiné včas odhalit počínající onemocnění dásní - parodontitis.

Výplně - jsou nejčastější volbou při ošetření zubním kazem. Na naší klinice zhotovujeme jak kompozitní („estetické, bílé“) výplně, tak amalgámové („kovové, černé“). Každý typ výplně má své výhody i nevýhody, ošetřující lékař obvykle vše posoudí a doporučí vám, který typ výplně zvolit.


Endodontické ošetření
- pokud je zub postižen rozsáhlým kazem, který zasahuje až do zubní dřeně, je třeba přistoupit k endodontickému ošetření. To obnáší pročištění celého kořenového systému zubu od infikovaných tkání a jeho vyplnění těsnící hmotou, která zabrání dalšímu průniku infekce do kořenového systému. Toto ošetření se také někdy provádí při přípravě zubů před protetickým ošetřením.

Na naší klinice k tomuto ošetření používáme operační mikroskop, což značně zvyšuje úspěšnost tohoto náročného ošetření. Tím se zlepšuje i dlouhodobá prognóza ošetřovaného zubu. 

Více informací naleznete zde.

 


Kde nás najdete

obrazek: kde nas najdete


Ordinace

ZOS CZ s.r.o.
Jáchymova 922/III
377 01 Jindřichův Hradec


Telefony

mobil: +420 604 976 712


Zeptejte se nás


Je vyžadována hodnota.Neplatný formát.

Je vyžadována hodnota.


Kontrolní kód Je vyžadována hodnota.Nebyl dodržen minimální počet znaků.Byl překročen maximální počet znaků.