Služby

Zjistěte, s čím vám dokážeme pomoci

Praktické zubní lékařství

Cílem praktického zubního lékařství je v první řadě preventivní péče. Systémem pravidelných kontrol se zavčas odhalí počínající problém, který, pokud je zachycen v časných stádiích, má vždy jednodušší řešení.

V rámci preventivních prohlídek si děláme průběžně rtg snímky, které nám pomohou odhalit skryté kazy a váčky u zubů. Přehledné panoramatické snímky nám pomáhají mimo jiné včas odhalit počínající onemocnění dásní – parodontitis.

Výplně

jsou nejčastější volbou při ošetření zubním kazem. Na naší klinice zhotovujeme jak kompozitní („estetické, bílé“) výplně, tak amalgámové („kovové, černé“). Každý typ výplně má své výhody i nevýhody, ošetřující lékař obvykle vše posoudí a doporučí vám, který typ výplně zvolit.

Endodontické ošetření

pokud je zub postižen rozsáhlým kazem, který zasahuje až do zubní dřeně, je třeba přistoupit k endodontickému ošetření. To obnáší pročištění celého kořenového systému zubu od infikovaných tkání a jeho vyplnění těsnící hmotou, která zabrání dalšímu průniku infekce do kořenového systému. Toto ošetření se také někdy provádí při přípravě zubů před protetickým ošetřením.

Operační mikroskop

Na naší klinice k tomuto ošetření používáme operační mikroskop, což značně zvyšuje úspěšnost tohoto náročného ošetření. Tím se zlepšuje i dlouhodobá prognóza ošetřovaného zubu.

Více informací naleznete zde.