Vybavení

Používáme moderní technologie

Vybavení stomatologie

Vybavení na vysoké technologické úrovni nám umožňuje snížit počet nepříjemných vyšetření na minimum, výrazně zvýšit počet bezbolestných zásahů, provádět rychlou diagnostiku a rentgenování šetrným způsobem.

3D skenovací kamera Cerec Sirona

Pomocí malé 3D kamery se přímo v ústech ,,vyfotí‘‘ vypreparovaný zub. Tento tzv. optický otisk plně nahrazuje nepříjemné otiskování pomocí otiskovacích hmot, přičemž zaručuje mnohem větší přesnost takto pořízených dat.

Pomocí nejmodernější technologie CEREC můžeme zhotovit keremické inlaye, fazety, korunky a menší můstky. Hlavní výhodou této metody je kompletní ošetření během jediné návštěvy v ordinaci bez nutnosti klasického otiskování a provizorních náhrad a zároveň extrémně vysoká přesnost náhrady, která zaručuje její velmi dlouhou životnost bez komplikací. CEREC keramické náhrady mají vlastnosti téměř identické s přirozenou zubní tkání, jsou tedy velmi odolné a jejich extrémně vysoká životnost zaručují perfektní vzhled Vašeho chrupu na dlouhá léta.

Mikroskop Zeiss

Zapojení operačního mikroskopu do stomatologického ošetření je progresivním krokem, kdy využíváme nejmodernější technologie současné medicíny. Zvětšující optika operačního mikroskopu nám umožní vidět i nepatrné defekty zubů, výplní či protetických prací.

Zásadní význam má mikroskop při endodontickém ošetření. Systém kořenových kánálků zubů je velice členitý a lidským okem není možné tento vnitřní prostor zubu spatřit. Díky mikroskopu se můžeme v zubu zorientovat, nálézt všechny kořenové kanálky a pročistit je. V průběhu celého ošetření vidíme přesně co děláme. Tedy riziko zanechání infikované tkáně v kořenovém systému zubu je mnohem menší než při běžném endodontickém ošetření. Úspěšnost endodontického ošetření provedeného pod mikroskopem je mnohem větší, tedy i dlouhodobá prognóza takto ošetřeného zubu. Pro pacienta to mimo jiné znamená i to, že nebývají komplikace, které je nutné řešit chirurgicky.

S pomocí mikroskopu můžeme bezpečně ošetřit zuby se špatnou kořenovou výplní u kterých je již nález. Dokážeme odstranit zalomené kořenové nástroje a ošetřit zcestné perforace zubu. Opět tak ušetříme pacienta mnohem invazivnější chirurgické intervenci.

Laser NV Microlaser

Největší výhodou diodového laseru jsou rychlá, čistá a bezbolestná ošetření s minimálními invazivními dopady a vysokým účinkem. Laser lze užít v chirurgii při úpravě slizničních řas (frenulectomie), odstranění výrůstků na dásni, při úpravě dásně v místě prořezávajícího se zubu, atd. V záchovné stomatologii při desinfekci kořenových kanálků, desinfekce hlubokých kazů, znecitlivění citlivých krčků. V Parodontologii lze užít laser k desinfekci infikovaných zubů. Ošetření je bezbolestné, naprosto nekrvavé, bez nutnosti šití, rychlé, často s okamžitým účinkem a proto mezi pacienty velmi oblíbené.

Digitální RTG systém Planmeca

Tento digitální rentgen umožňuje provádět velmi kvalitní panoramatické a kefalo snímky. Panoramatický snímek se provádí u každého vstupního vyšetření pacienta, lékař díky němu získá celkový přehled o situaci v ústech a přilehlých strukturách obličeje. Boční kefalo snímky se používají zejména v ortodontické léčbě rovnátky. Vzhledem k tomu, že tento RTG systém je digitální a je jedním z nejmodernějších, radiační dávka je velmi nízká.

Intraorální rentgen Planmeca

Intraorální rentgen je digitální rentgen využívající metodu radioviziografie. Ta je velmi šetrná co se týče dávek záření a zároveň výrazně přesnější než tradiční rentgenová technika na bázi rentgenového filmu a jeho vyvolávání. Přináší vysokou zobrazovací kvalitu jednotlivých detailních snímků, nepostradatelnou pro provedení kvalitní diagnostiky. Pro pacienta také znamená komfort; je rentgenován přímo na křesle, nemusí nikam odcházet.

Implantační a piezochirurgická jednotka Satelec

Implantační jednotka je chirurgický přístroj, která nám umožňuje vytvořit v ústech situaci potřebnou pro zavedení implantátů.

Piezochirurgická jednotka je ultrazvukový generátor vytvořený pro stomatologickou implantologii a chirurgii. Speciální koncové násady přístroje dokáží díky určité frekvenci kmitání a rozsahu amplitudy opracovávat pouze kost bez poškození měkkých tkání. Podle posledních studií dovolí použití piezotomu oproti klasickým rotačním nástrojům přesné a čisté opracování kosti a hladký řez s nižší tendencí ke krvácení. Piezotme nabízí možnost výměny koncovek dle toho, co lékař právě potřebuje opracovat. Existují speciální koncovky pro řez v kosti fungující podobně jako skalpel v měkkých tkáních, dále koncovky pro provedení otevřeného sinus-liftu (okénko do čelistní dutiny a nadzdvihnutí její sliznice).  Protržení sliznice čelistní dutiny lze použitím piezotome snížit z dosud průměrných 30 % na 7 %! V neposlední řadě existují i koncovky pro takzvaný uzavřený sinus-lift, díky němuž je sliznice čelistní dutiny nadzdvihnuta štolou pro implantát, ale bez nutnosti použít kladivo a ruční nástroje.

Endodontický motor Endo IT VDW

Tento přístroj umožňuje v kombinaci s NiTi kořenovými nástroji přesné opracování kořenových kanálků, navíc umožňuje přesnou kontrolu pohybu NiTi nástrojů, čímž se velmi eliminuje vznik případných komplikací (zalomení nástroje).

Apexlokátor Raypex 5 VDW

Jedná se o moderní přístroj, určený k měření délky kořenových kanálků, který díky vysoké přesnosti a rychlosti eliminuje potřebu zhotovení RTG snímků v průběhu ošetření.

BeeFill VDW

Progresivní systém na 3D plnění pročištěných vydezinfikovaných kořenových kanálků rozehřátou gutaperčou, která je následovně zkondenzována a dokonale uzavře kořenový kanálek.

NiTi endo nástroje M-Two, ProTaper

NiTi endo nástroje jsou pevné, ale zároveň pružné a ohebné nástroje vyrobené z nikl-titanové slitiny. Pohání je endomotor a používají se při čistění a opracovávání kořenových kanálků. Nikl-titanová slitina dává kořenovým nástrojům daleko větší pružnost než tomu bylo u nástrojů ocelových. Je proto s výhodou využita při ošetření kanálků se složitější anatomií, zejména jednoduše či dvojitě zakřivených.. Ošetření s nimi je sice výrazně nákladnější,  je však pro pacienta rychlejší a většinou i kvalitnější než při použití ručních nástrojů z nerezové oceli.

Elektrokauter Satelec

Elektrokauter je vysokofrekvenční operační přístroj, který se používá pro odstranění či plastickou úpravu měkkých tkání. Výhodou použití řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost a rychlejší hojení. Kauterizovaná tkáň nekrvácí a umožňuje provést v jednom sezení výkony, které v minulosti nebyly možné vůbec (a zuby bylo nutné extrahovat) a nebo které by vyžadovaly rozložení ošetření do dvou návštěv s několikadenním odstupem pro hojení ošetřené měkké tkáně. Nejčastěji se používá pro zastavení krvácení dásně, plastickou úpravu dásně anebo k obnažení zubů tak, aby byly ošetřitelné, např. zubními výplněmi či zubní náhradou.

Autokláv Vacuklav

Autokláv je sterilizační přístroj. Náš autokláv je třídy B, která je tou nejvyšší; jsou na ni kladeny nejpřísnější požadavky. Tento typ autoklávů bývá označený jako autokláv budoucnosti. Je vhodný pro sterilizaci veškerého dentálního instrumentária určeného ke sterilizaci (včetně dutých nástrojů) a pro všechny druhy sterilizačních obalů. Umožňuje tak, aby se řada výkonů, jako např. implantologie, které se dříve prováděly výhradně v nemocnicích, mohla vykonávat ambulantně.